Blickfang Ultra Saisonrückblick 2015/2016

Blickfang Ultra Saisonrückblick 2015/2016 to kolejne wydanie ukazującego się corocznie katalogu, w którym to zamieszczane są całosezonowe relacje niemieckich grup kibicowskich. Na 324 stronach formatu A4! znalazły się relacje 32 ekip, chociaż poprzednimi laty było ich nieco więcej i mam nadzieję, że nie jest to efektem spadku formy grup, czy też objawem lenistwa. Jeśli ktoś powątpiewał w niemiecką jakość wydawanych magazynów kibicowskich, ten tytuł powinien znacznie wpłynąć na jego opinię. Pierwsze co przychodzi mi na myśl podczas wertowania kolejnych stron bardzo dobrej jakości papieru to ubolewanie nad tym, że na naszym lokalnym podwórku nie ukazuje się coś równie wspaniałego.
Blickfang Ultra Saisonruckblick 2015/2016
Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest profesjonalna szata graficzna i równie profesjonalne fotografie, które powodują, że nie można mieć najmniejszych złudzeń, iż redakcja magazynu jest na punkcie kultury ultras poważnie uzależniona, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tak na dobrą sprawę nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć, żeby to poczuć i zrozumieć.
Blickfang Ultra Saisonruckblick 2015/2016
Każda z ekip ma swój oddzielny dział, który został przygotowany w efektowny, designerski, a przede wszystkim czytelny sposób. W każdym z działów została zamieszczona informacja na temat klubu oraz grupy kibicowskiej, która go reprezentuje. W magazynie oprócz wspomnianych już informacji znalazły się także aspekty stricte graficzne, tj. herb klubu oraz grupy kibiców. Oprócz bogatego zasobu efektownych fotek oraz obszernej informacji na temat całego sezonu w wykonaniu danej załogi zwrócono uwagę także na szczegóły. Mam tutaj na myśli informacja jak chociażby datę założenia grupy, nazwę wydawanych w danej ekipie zinów, stosunkach z innymi kibicami czy chociażby adresie strony internetowej. Informacje na temat grup zostały zawarte średnio na 10 stron, chociaż zdarzają się ekipy, które tego poziomu nie osiągnęły oraz takie, które znacznie go przekroczyły. W przypadku niektórych fanów, które prowadzą statystyki, zostały zamieszczone także informacje na temat liczb wyjazdowych czy też obecności na meczach swoich zgodowiczów.
Blickfang Ultra Saisonruckblick 2015/2016
Bez wątpienia ujęcia, które zdobią kolejne strony magazynu, mogą być świetną inspiracją dla polskich i nie tylko fotografów. Niekiedy próżno jest szukać na naszym rodzimym podwórku fotek, jakie znalazły się na łamach Blickfang Ultra Saisonrückblick. Dla mnie bardzo cenne są zdjęcia przedstawiające momenty z przygotowania opraw meczowych, a także te, na których zwraca się na małe, ale jakże istotne akcenty kibicowskie (buty, flagi, bębny, szaliki, grafy). Cały czas nie mogę wyjść z podziwu…
Blickfang Ultra Saisonruckblick 2015/2016
Tak jak już wspominałem, ciężko jest opisywać to wydawnictwo, je po prostu trzeba kupić i zobaczyć. Bez cienia zwątpienia poleciłbym je wszystkim tym którzy, chociaż w najmniejszym stopniu rozumieją język naszych zachodnich sąsiadów. Dla tych, którzy takiej umiejętności nie posiadają, może to być niestety największym mankamentem, ale mimo wszystko dla takiej formy czy jakości, a już przede wszystkim masy powalających ujęć fotograficznych, warto jest odżałować te kilkadziesiąt złotych i wejść w posiadanie tego magazynu kibicowskiego z najwyższej półki, który moim zdaniem wart jest poświęcenia uwagi, czasu, a także pieniędzy (9,90€).

Kup Blickfang Ultra Saisonrückblick 2015/16

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany.


*