Wielkopolskie Peryferia Futbolu

Co prawda gazetka Wielkopolskie Peryferia Futbolu nie zawiera informacji czysto kibicowskich, ale skierowana jest bezpośrednio do kibiców, dlatego też postanowiłem, że recenzji tego wydawnictwa nie może zabraknąć na Sektorze Kiboli. Zapraszam Was do przeczytania recenzji tego jakże ciekawego wydawnictwa, które zaskakuje nie tylko tytułem, ale także treścią, jak i wyglądem.
Wielkopolskie-Peryferia-Futbolu_03
Wielkopolskie Peryferia Futbolu – Przewodnik po rozgrywkach WZPN to pisemko skierowane głównie do kibiców z Wielkopolski. Twórcami tej gazetki są autorzy witryny peryferiafutbolu.pl, którzy postanowili zebrać 19 relacji z niższych lig Wielkopolski oraz wzbogacić wiedzę czytelnika na temat tak tajemniczych klubów, jak Meblorz Swarzędz, Poznań FC i Lipno Stęszew. Zapewne wcześniej nie słyszeliście o tych drużynach, ale nic straconego, po to właśnie powstała ta gazetka, aby w pewien sposób edukować kibicowskich czytelników z zachodniej części Polski i nie tylko. Oczywiście w numerze nie zabrakło relacji ze spotkań, gdzie na trybunach działają kibice. Myślę, że jest to nie lada gratka dla kibicowskiej Polski i zapewne wielu z Was nie słyszało o istnieniu małych ekip w Pyrlandii.
Każda relacja zamieszczonego w gazetce spotkania zawiera datę oraz godzinę rozgrywania meczu. Do tego dochodzi także poziom rozgrywkowy oraz… liczba kibiców na stadionie. Bardzo zabawnie wyglądają raporty ze spotkań, gdzie na trybunach zasiada niespełna trochę więcej kibiców, niż liczba biegających po boisku piłkarzy, gdyby doliczyć jeszcze do tego ławkę rezerwowych i sztab szkoleniowy to wyglądaliby przy nich co najmniej blado. Dla mnie nie miało to jednak większego znaczenia, ponieważ spotkania zostały opisane w ciekawy sposób. W relacjach nie brakuje informacji na temat klubów czy obiektów sportowych, które raczej rzadko można nazwać stadionami. Do tego dochodzi jeszcze rzetelna informacja na temat przebiegu spotkania oraz fotografia meczowa. 48 stronna gazetka formatu A5 wydana jest w pełnokolorowej formie z utwardzaną okładką, przez co zasługuje na spore słowa uznania.
Wielkopolskie-Peryferia-Futbolu_02
O ile mogliście słyszeć o kibicach Wiary Lecha, tak obustronna oprawa meczowa podczas spotkania B klasy, na której to zaprezentowali się kibice Orkana Manieczki i Meblorza Swarzędz powinna wywołać raczej zdziwienie albo i niedowierzanie. Zapewne wielu z Was kojarzy Manieczki za sprawą klubowej mekki lat 90, czyli klubu Ekwador, ale ilu z Was słyszało o miejscowym Orkanie? Ponadto w numerze znalazła się także relacja z derbów Wielkopolski, czyli spotkania pomiędzy Ostrovią Ostrów i KKSem Kalisz. Kibiców tych ekip chyba nikomu bliżej przedstawiać nie trzeba, prawda? Dość ciekawym akcentem jest także relacja ze spotkania Ligi Mistrzów. Podobnie jak Wy byłem w szoku, ale to prawda. Piłkarska drużyna Medyka Konin rozgrywała bowiem spotkanie z Olympique Lyon, w którym to niestety poległa 0-6, no ale liczy się sam fakt, że kobitki dały radę dostać się na tak wysoki szczebel, co w wykonaniu męskich drużyn z naszego kraju jest od wielu lat nieosiągalne.

Myślę, że Wielkopolskie Peryferia Futbolu daje do myślenia szczególnie tym, którzy porzucili chęć wydawania papierowych zinów. Pisemko jest doskonałym dowodem na to, że jak się bardzo czegoś chce, to można to osiągnąć i wydać profesjonalny tytuł. Myślę, że gazetka znajdzie uznanie zarówno w oczach groundhopperów, jak i zwolenników trybun, chociaż przyznam szczerze, że redakcja mogłaby na przyszłość nieco bardziej rozbudowywać w relacjach aspekty stricte kibicowskie. Mam nadzieję, że nie jest to 1 i zarazem ostatnie wydanie tego pisemka, bo bardzo chętnie nabędę jej kolejne wydanie do wzbogacenia mojej wydawniczej kolekcji.
 

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie publikowany.


*